Hornok Éva 1952. január 30-án született Békésen, és élete hamarosan az egészségügyi szektor irányába fordult. Gyermekkorától kezdve a tanulás és a fejlődés iránti vágy hajtotta. 1970-ben megszerezte gimnáziumi érettségijét, majd 1973-ban elvégezte a gyógyszertári asszisztens képzést Békéscsabán. Ezt követően, 1986-ban Sopronban gyógyszerkiadó szakasszisztensként is képesítést szerzett. Éva szakmai pályafutása során számos területen hagyott nyomot. 1990-től az Országos Gyógyszertári Asszisztens Továbbképző Előadói Vándorserleg Versenyek sikeres szereplője (két első helyezéssel), majd szervezője volt. Szakmai vizsgabizottsági tagként tevékenykedett az Egészségügyi Szakdolgozók Központi Továbbképző Intézetében, Sopronban. Emellett 1988-tól 1996-ig a Gyógyszertári Asszisztens Szakcsoport Békés megyei elnöke és országos vezetőségi tagja volt. Ezek az évek megalapozták szakmai tekintélyét és elismertségét.
Az oktatás és a felvilágosítás iránti szenvedélye is fontos szerepet játszott életében. 1996 és 2000 között középiskolásoknak tartott egészségügyi felvilágosítói tanórákat és rádióműsor-sorozatot vezetett és szerkesztett a Torony Rádióban, amely az egészségügyi és szexuális felvilágosítás fontosságát hangsúlyozta.
A szakmai elhivatottságát 2000-ben a Humán Akadémia Kft megalapításával folytatta, ami az elmúlt 25 évben több ezer szakmai képzésnek adott teret országszerte. A képzések során a szakterületükön kiemelkedőt alkotó orvosokat hívott meg, a magasrangú szakmai hátteret előteremtve. Emellett 2000 és 2004 között a Pharma Grad című szakmai lap főszerkesztőjeként tevékenykedett, és 2001-től 2007-ig egészségügyi témájú könyveket szerkesztett a Dictum Kiadó-nál. Honlapunkon is van három történeti témájú kötet, melyet Ő szerkesztett: Neves magya gyógyszerészek kegyeleti adattára (2003); Kósa László: Napló (2003); Magyar gyógyszerészek, magyar sorsok (2004).
Éva elismertségét számos díj is igazolja. 1990-ben, 1996-ban és 1994-ben az Országos Gyógyszertári Asszisztens Továbbképző Előadói Vándorserleg Versenyen ért el kiemelkedő eredményeket. 2009-ben pedig az Egészségügyi Minisztériumtól kapott emlékdíjat az egészségügyi szakdolgozók továbbképzéséért. Éva élete egy példa arra, hogy a kitartás, a szakmai elkötelezettség és a folyamatos fejlődés milyen nagyszerű eredményekhez vezethet, mindezt példaértékű anyaként, három gyermekét állította sikeres szakmai pályára.
Évát 2025. március 5-én 14.30 órakor, a Farkasréti Temető ravatalozójából kísérjük utolsó útjára.
Dobson Szabolcs
